Joanna Pruszyńska-Witkowska: Jak znaleźć nowy zawód w IT?

Wiceprezes i współzałożycielka platformy edukacyjnej FutureCollars opowiada, jak zmienić branżę i zacząć swoją przygodę z pracą w IT.

Gościem tego odcinka jest Joanna Pruszyńska-Witkowska, wiceprezes i współzałożycielka Future Collars – szkoły programowania i kompetencji cyfrowych. W ciągu ostatnich lat jej firma pomogła tysiącom osób zdobyć nowy zawód i pracę online – głównie w działach IT i obszarze szerokorozumianych nowych technologii. Z Joanną  porozmawiamy o tym, co zrobić, aby się przebranżowić zanim zmusi nas do tego sytuacja. Pretekstem do naszego spotkania są zmiany na rynku pracy, które przyspieszyła pandemia i gwałtowna digitalizacja niemal wszystkich dziedzin naszego życia.

Przyjrzymy się temu, co mogą zrobić osoby, które straciły źródło dochodów i chcą znaleźć nowy zawód. Joanna opowie też o zainicjowanej przez Future Collars kampanii społecznej Woman Update, która ma na celu wsparcie kobiet w zdobywaniu kompetencji cyfrowych i nowych zawodów w obszarze IT. W ramach niej zrealizowany został również ten odcinek oraz wywiady o zawodach przyszłości, które pojawią w kolejnych odcinkach podcastu Kobiety Internetu. Nagranie wszystkich wywiadów o tej tematyce możliwe było dzięki finansowaniu kampanii z programu Nest Empowers.

Joanna Pruszyńska-Witkowska, zanim zdecydowała się na rozwój firmy FutureCollars, wcześniej przez ponad 20 lat zarządzała agencją public relations – Headlines Porter Novelli. Była inicjatorką projektu „Znane Ekspertki”, mającego na celu zwiększanie widoczności kobiet w życiu gospodarczym i społecznym.

Z rozmowy dowiesz się:
  • Od czego zacząć zmiany, gdy chcesz zdobyć nowy zawód w IT?
  • W jakich zawodach IT można zacząć pracę bez studiów technicznych?
  • Dlaczego kobiety są najbardziej zagrożone utratą pracy z powodu COVID-19 i postępującej digitalizacji?
  • Jakie były wnioski na temat rynku pracy z raportu przygotowanego przez DELAB UW i INOGS w ramach kampanii Woman Update?
  • Jak spotkanie z noblistą Muhammad’em Yunus’em zmieniło myślenie Joanny o biznesie?
Projekty, o których rozmawiamy w podcaście:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.