Ewelina Muc:
Biznes oparty na jednym produkcie?

Cienie i blaski prowadzenia biznesu opartego na tworzeniu kursów online dla osób rozpoczynających swoją stronę z Wordpressem.

Ewelina Muc, od lat pomaga przedsiębiorcom wystartować z własną stroną na WordPressie. Uczy ich tego między innymi w kursie online WP dla Zielonych i na grupie GirlsWhoWordpress.

Przygoda Eweliny z WordPressem zaczęła się, kiedy rozwijajła swoją fotograficzną pasję i próbowała wprowadzić zmiany na wcześniej zleconej przez siebie witrynie. Wgryzając się w kolejne tutoriale, wkręciła się w tworzenie stron tak bardzo, że w końcu porzuciła robienie zdjęć na rzecz WordPressa. Gdy realizowała kolejne zlecenia dla swoich klientów, widziała jak wielkim wyzwaniem dla wielu przedsiębiorców jest samodzielnie zrobienie swojej pierwszej strony internetowej. Wtedy zdecydowała się przeskalować swój biznes. Zamiast tworzyć strony, postawiła uczyć innych, jak mogą zrobić to sami.

W 14. odcinku podcastu rozmawiamy o tym, jak stworzyć biznes oparty na jednym flagowym projekcie, którego przykładem jest Kurs WP dla Zielonych. Przechodzimy przez całą drogę, którą warto przejść. Od znalezienia pomysłu i zbadania rynku po rozwijanie i ewaluację kolejnych edycji. Obalamy również mit mówiący, że kurs online to doskonały pomysł na dochód pasywny. Przyglądamy się, jak wygląda codzienna praca zespołu Eweliny nad jego kolejnymi odsłonami i co stoi za sukcesem dobrze stworzonego kursu. Mówimy też o tym, dlaczego w małej firmie warto samodzielnie stworzyć swoją stronę zamiast zlecać jej produkcję.

Z rozmowy dowiesz się:
  • Jak wybrać temat kursu, aby co roku przyciągał nowych klientów?
  • Ile codziennej pracy wymaga biznes oparty na kursach online?
  • Jak usystematyzować wiedzę i pracę swojego zespołu?
  • Jak strategicznie rozwijać swój kurs online?
  • Z czym trzeba się liczyć, prowadząc własną działalność w tym obszarze?
  • Co zrobić, aby ograniczyć stres podczas prowadzenia webinarów?
Linki do stron i grup, o których rozmawiamy w podcaście:

Kurs WP dla Zielonych
Więcej o Ewelinie i jej kursach
Więcej o GirlsWhoWP
Grupa GirlsWhoWP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.