Anna Streżyńska:
Jak motywować bez pieniędzy?

CEO i cofounderka MC2 Innovations oraz platformy motywacyjnej Carrotspot opowiada o swojej drodze od minister cyfryzacji do startuperki.

Gościem tego odcinka podcastu jest Anna Streżyńska, cofounderka i CEO MC2 Innovations. Twórczyni aplikacji Carrotspot wspierającej firmy w pozafinansowym docenianiu pracowników i wzmacnianiu ich motywacji wewnętrznej.

Anna Streżyńska, przez lata pracy w instytucjach publicznych, w tym na stanowisku m.in. minister cyfryzacji, a później we własnym startupie, mierzyła się z wyzwaniem, jakim jest motywowanie zespołu przy ograniczonych środkach. Jak walczyć o najlepszej klasy specjalistów IT, gdy nie można konkurować z innymi pracodawcami w zakresie świadczeń finansowych? Jak motywować zespół, gdy nie dysponuje się tak potężnymi benefitami jak korporacje?

Te pytania i osobiste doświadczenia zainspirowały Annę Streżyńską do stworzenia aplikacji Carrotspot (flagowego produktu MC2 Innovations), która pozwala firmom doceniać zaangażowanie pracowników poprzez wspieranie motywacji wewnętrznej i wykorzystywanie pozafinansowych benefitów. Między innymi takich jak możliwość skorzystania z różnych, nieoczywistych zasobów firmy – na przykład sal konferencyjnych czy sprzętu biurowego na prywatny użytek.  Przy czym przy założeniu, że zasoby te ograniczone są wyłącznie wyobraźnią i możliwościami pracodawcy. Platforma mobilizuje również managerów do częstszego udzielania feedbacku i doceniania indywidualnych dokonań członków zespołu.

W naszej rozmowie Anna Streżyńska opowiada o biznesowych kulisach rozwoju swojego startupu – od pozyskiwania finansowania na kolejne etapy inwestycji po plany wejścia na globalny rynek. Dzieli się również swoimi radami z zakresu zarządzania zespołem, także w krytycznych dla firmy momentach.

Anna Streżyńska, wcześniej minister cyfryzacji, wieloletnia prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i doradca kolejnych rządów oraz korporacji z branży ICT, zdecydowała się założyć własny startup po ponad 20 latach pracy w sektorze publicznym. Jako prezes UKE zasłynęła ukróceniem praktyk monopolistycznych na tym rynku. Dzięki temu dziś jako konsumenci płacimy mniej chociażby za dostęp do internetu. Dwa lata temu było o niej głośno, gdy z hukiem rozstała się z rządem. W naszej rozmowie porusza również kwestię trudnego transferu z polityki do własnej firmy.

Z rozmowy dowiesz się:
  • Jak duże ryzyko musiała podjąć Anna Streżyńska, rozwijając startup?
  • Dlaczego czuje się szeryfem cyfryzacji?
  • W jaki sposób można pozafinansowo doceniać pracowników?
  • Dlaczego warto pozyskiwać środki na rozwój startupu z innych źródeł niż z funduszy inwestycyjnych?
  • Skąd wziął się pomysł na platformę motywacyjną?
  • Jakie doświadczenia z instytucji publicznych okazały się pomocne w tworzeniu start-upu?

Więcej o MC2 Innovations
Więcej o Carrotspot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.