9 spotkań networkingowych,
które warto odwiedzić

Lista spotkań networkingowych pomocnych nie tylko w poszerzeniu sieci kontaktów, ale również promocji własnych projektów i pozyskiwaniu partnerów biznesowych.

Podczas rozmowy z Bianką Siwińską, inicjatorką i CEO międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit, dużo rozmawiałyśmy nt. networkingu. W szczególności jego roli w pozyskiwaniu potencjalnych partnerów projektu oraz poszukiwaniu wartościowych osób, z którymi moglibyśmy rozwijać nasze działania. Poruszałyśmy też temat rosnącej liczby wydarzeń i inicjatyw zrzeszających kobiety, na jakich warto prezentować swoje pomysły i wymieniać się kontaktami. Poniżej lista wybranych, ciekawych spotkań networkingowych dla kobiet aktywnych w biznesie odbywających się cyklicznie w ciągu roku.

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Realizowane w różnej formie, dedykowane głównie kobietom rozwijającym własną działalność. Do głównych inicjatyw sieci należą śniadania networkingowe z ekspertkami z SPK, Make the Change – cyklicznie realizowane spotkania branżowe podejmujące różne problemy społeczne, wieczory i konferencje networkingowe Be The Change – łączące spotkania networkingowe z sesją w duchu storytellingu z inspirującymi prelegentkami w roli głównej. Sieć organizuje również liczne szkolenia i warsztaty. Głównym miejscem działalności SPK i organizacji spotkań networkingowych jest Warszawa.

Sukces to ja

Program realizowany przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. W ramach niego organizowane są, m.in. warsztaty dla kobiet realizowane w ramach lokalnych grup rozwoju, konferencje, webinary. Eventy realizowane są we współpracy z siecią lokalnych Ambasadorek programu i rozwijane w 30 miastach w całej Polsce. Spotkania mają na celu wzmacnianie aktywności zawodowej kobiet poprzez poszerzanie wiedzy i kompetencji oraz możliwość wymiany doświadczeń oraz znalezienia inspiracji.

Fundacja Liderek Biznesu

Większość spotkań i eventów organizacji ma na celu rozwój kompetencji przywódczych kobiet oraz wspieranie rozwoju zawodowego. Fundacja realizuje m.in. cykliczne spotkania tematyczne takie jak Kobiety na Rynkach Finansowych, Liderki w Zdrowiu czy HR4 Diversity przeznaczone dla dyrektorek personalnych. Poranne spotkania Śniadania z liderką, liczne warsztaty oraz konferencje z udziałem ekspertów. Większość spotkań fundacji realizowanych jest w Warszawie.

Lady Business Club

Spotkania wspierające i zrzeszające kobiety aktywne w biznesie obejmujące m.in. Brainstormy i comiesięczne spotkania z ekspertami, warsztaty oraz konferencje biznesowe. Klub prowadzi swoje działania głównie na Pomorzu, w Warszawie i Katowicach.

Women’s Business Lunch

Cykliczne, comiesięczne spotkania kobiet w największych miastach Polski, mające na celu przede wszystkim inspirację i wymianę kontaktów oraz doświadczeń kobiet prowadzących własną firmę. Gospodarzem i organizatorem spotkań jest organizacja Tygrysy Biznesu oraz Business Tigers Club. Głównym celem spotkań jest integracja kobiet biznesu.

Klub Kobiet Przedsiębiorczych

Klub organizuje m.in. Lunche Biznesowe Przedsiębiorczych Kobiet, spotkania tematyczne KKP oraz warsztaty o różnej tematyce. Większość spotkań Klubu odbywa się w Poznaniu i kierowana jest do kobiet rozwijających własne biznesy.

Liga Kobiet Sukcesu

Organizacja realizuje m.in. spotkania z ekspertami, cykl kameralnych spotkań Świat Kobiety, na których w rolę prelegentek wcielają się przedstawicielki poznańskiego świata kultury, medycyny, biznesu czy też służące wymianie kontaktów Speed Business Dating. Liga prowadzi swoje działania głównie w Poznaniu.

Latające Kręgi

Latające Kręgi to spotkania networkingowe, których inicjatorką jest Agata Dutkowska, założycielka Latającej szkoły. Stworzone zostały z myślą o osobach, które chcą czerpać dochody z rozwijania swojej pasji. Realizowane są w całej Polsce przez lokalne organizatorki i mają formułę spotkań inspiracyjnych, na których zaproszony gość opowiada swoją historię „od kuchni”.

Fundacja Mamo Pracuj

Celem fundacji jest szerokorozumiana aktywizacja mam wracających na rynek pracy po przerwie. Spotkania organizacji to również świetna okazja także do networkingu. Wśród nich przedsiębiorcze mamy znajdą, m.in. warsztaty nt. pracy w IT, samozatrudnienia czy pracy zdalnej; szkolenia z ekspertami. W ofercie Fundacji znajduje się wiele eventów finansowanych przez partnerów fundacji w ramach działań employer brandingowych, co w praktyce często przekłada się na bezpłatne wejściówki dla uczestniczek. Spotkania realizowane są w całej Polsce, ale najwięcej aktywności odbywa się w Krakowie, z którego wywodzi się fundacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.