„Mamy dla mamy”. Pierwszego
poradnika napisanego przez ponad 1200 ekspertek w ramach grupy na Facebooku.
Wydała pierwszą książkę, która została napisana przez… ponad 1200 kobiet w ramach grupy na Facebooku. W ramach niej, w toku wielu gorących dyskusji, powstał spis treści, zarys poszczególnych rozdziałów, a nawet okładka książki. W ten sposób Barbara Falenta, pomysłodawczyni i wydawca książki „Mamy dla Mamy”, stworzyła unikalny na polskim rynku poradnik dla świeżoupieczonych rodziców. Jego wyjątkowa formuła wynika również z tego, że został napisany przez mamy-ekspertki wśród których znalazły się między innymi: psycholożki, fizjoterapeutki, pediatrzy. Wszystkie autorki połączył wyjątkowy pomysł Barbary, założona przez nią w tym celu grupa na Facebooku i wspólna potrzeba. Chęć stworzenia praktycznego i kompleksowego kompendium dla przyszłych mam.
Aby urzeczywistnić projekt „Mamy dla mamy” i wydać swoją pierwszą książkę, moja bohaterka rzuciła dotychczasową, dobrze płatną pracę. W naszej rozmowie przyznaje, że o sukcesie przesądziła jej wiara i odwaga do zrealizowania tego nietypowego pomysłu.
Z autorką książki „Mamy dla mamy” spotykamy się półtora roku po premierze. Dziś Barbara Falenta już wie, że warto było postawić wszystko na jedną kartę. 35 tysięcy sprzedanych egzemplarzy nieoczekiwanie sprawiło, że jej projekt zmienił się w dobrze prosperujący biznes, plany na kolejne części oraz anglojęzyczną wersję książki.
Zanim Barbara Falneta, zdecydowała się zacząć swoją przygodę w roli wydawcy przez ponad 10 lat pracowała w marketingu. Wcześniej zdobytą wiedzę wykorzystała, promując i sprzedając online własną książkę. Między innymi właśnie ze względu na swoje dotychczasowe kompetencje, zdecydowała się na self-publishing zamiast współpracy z wydawcą.
Z tej rozmowy dowiesz się:
- Jak wyglądała praca nad tym niekonwencjonalnym konceptem?
- Czy łatwo zebrać się na odwagę, aby ruszyć z własnym pomysłem?
- Co zrobić, aby odważyć się na zmianę?
- Jak krok po kroku spełnić marzenie o własnej książce?
- Na co zwrócić, uwagę promując swoją książkę?
- Czym w praktyce różni się self-publishing od współpracy z wydawcą?